&Nbsp; replacer v2.2 kod

<< zpět

Nápověda

Poslední aktualizace 28.03.2023

&Nbsp; replacer je online nástroj pro automatické vkládání pevných mezer &nbsp; do textu v HTML/XHTML. Nástroj pro webdesignery – správná typografie i na webu!
Pevná mezera v HTML/XHTML Tě už nebude trápit. Nevíš co je pevná mezera? Tady je něco na téma Pevná mezera v HTML na Sova v síti.
&Nbsp; replacer automaticky nahradí v textu normální mezery pevnými mezerami &nbsp; ve tvém textu, před vložením na web, za i před jedno a více písmenné spojky a předložky, tituly a jednotky, atd., tak, aby nezůstávaly v textu na koncích řádků.

Bohužel tento online nástroj neumí nahradit pevné mezery 100% tam, kde to je podle pravidel českého pravopisu a typograficky vyžadováno. Na vylepšení se stále pracuje. Budu rád když mi napíšete Váš názor nebo návrh na úpravu na e-mail Jiri.Berousek(zavináč)seznam.cz nebo do komentářů ke článku k tomuto nástroji na mém blogu na adrese http://jirickovo.blogspot.com/2008/09/doplovn-pevnch-mezer-do-textu-replacer.html.
Známé chyby: !Když vyjde ve formátovaném kódu na konec řádku to, za čím má být pevná mezera, tak se pevná mezera vloží, ale nový řádek znamená ještě přidání obyčejné mezery, v textu jsou pak dvě mezery, tvrdá i obyčejná, která se stejně zalomí.!

Pevné mezery se tímto nástrojem doplňují:

Volby vkládání

  1. Volba Všude vkládá defaultně pevné mezery i tam, kde to není typograficky vyžadováno.
  2. Volba Typograficky zužuje výběr toho, kam se vloží nedělitelná mezera – zeleně označené položky jsou při vybrání této volby vyloučeny.
  3. Volba Úzký sloupec zužuje výběr toho, kam se vloží nedělitelná mezera – zeleně i červeně označené položky jsou při vybrání této volby vyloučeny.

Chceš-li vyčistit textová pole klikni v záhlaví na název webu nebo tlačítko RESET.

Co je v plánu někdy dodělat:

Při přípravě tohoto nástroje byly použity tyto informační zdroje:

Knihy:

Weby:

Pravopis a typografie
Jednotky
Tituly
HTML/XHTML

Podobná udělátka

Podobné pluginy pro Wordpress:

Podobný nástroj pro Adobe InDesign:

Další užitečné textové online nástroje:

<< zpět

| tvorba webů, grafika, velkoformátový tisk, www.multimedia-activity.cz | reklama Nepomuk | jirickovo.blogspot.com | www.corelclub.cz | 3D-Blender.blogspot.com | motokros.nedivse.cz |